Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
Dr. Barry M. Prizant

Barry M. Prizant, PhD, CCC-SLP, otizm konusunda dünyanın önde gelen otoritelerinden biridir. Kırk dokuz eyalette ve yirmiden fazla ülkede yüzlerce seminer ve açılış konuşması yaptı. Brown Üniversitesi tıp fakültesinde misafir profesör olarak görev yapmış ve iki üniversitede bordrolu olarak çalışmıştır. Bradley Hospital’ın iletişim bozuklukları departmanının kurucu müdürlüğünü yaptı ve Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne bağlı iki tane Otizmde Bilimin Durumu komitesinde görev yaptı.

Dr. Prizant 1998’den beri, özel bir uygulama olan Çocuklukta İletişim Hizmetleri’ni yönetmektedir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ve yurtdışında 100’den fazla okul bölgesine danışmanlık vermektedir. Binlerce aileye, önde gelen eğitmenlere, politika yapıcılara ve hükümet yetkililerine tavsiyede bulundu. 1995’ten beri otizmli çocuğu olan yüzlerce ebeveynin katıldığı yıllık rehabilitasyona yardımcı liderlik etmektedir ve uluslararası alanda tanınan uzmanlar ile Rhode Island’da iki günlük bir otizm sempozyumuna ev sahipliği yapmaktadır.

Dr. Prizant, otizmin temel zorluklarını ele alan kapsamlı bir yaklaşım olan SCERTS (Sosyal İletişim, Duygusal Düzenleme ve İşlem Desteği) Modeli’nin baş yazarıdır. Sayısız bilimsel makalelerin ve bölümlerin yazarı olan Dr. Prizant, Amerikan Konuşma-Dil-İşitme Derneği Onur Ödülü’nü, Princeton Üniversitesi-Eden Vakfı Otizmde Kariyer Ödülü’nü ve Küresel ve Bölgesel Asperger Sendromu Ortaklığı Kutsal Nörotipik Ödülü’nü aldı. Eşi Dr. Elaine Meyer ve genç oğulları ile birlikte Cranston, Rhode Island’da yaşıyor.

Dr. Barry M. Prizant - Yazarın kitapları

Kapat