Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
Dr. Banu Taşcı Fresko

1969 senesinde İstanbul’da doğan Dr. Banu Taşcı Fresko İstanbul Tıp Fakültesi’ni 1992’de bitirmiş, ihtisasını İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda 1997’de tamamlayıp nöroloji uzmanı olmuştur. Nöroloji, elektronörofizyoloji ve intraoperatif nöromonitorizasyon uzmanıdır.

Bütüncül bir yaklaşım çerçevesinde sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleri ile kronik ağrılardan, özellikle migren ve fibromiyalji ağrılarından kurtulmanın mümkün olduğunu savunmaktadır. Migren üzerine yıllardır edindiği bilgi ve tecrübelerini 2017 yılında yayınlanan Beynini Doğru Besle isimli kitabında aktarmıştır. Glutensiz ve taş devri diyetiyle beslenerek, yoga ve yürüyüş yaparak 27 kilo vermiş, fibromiyalji ve migren ağrıları ile depresyonu geride bırakmıştır.

Temel Hatha Yoga, Restoratif Yoga, Ofis Yogası ve Yoga Terapi eğitimini 2017, Yin Yoga eğitimini Ocak 2019’da almıştır.

Göksel Karabayır ile aile ve sistem konstelasyonu eğitimini 2018 senesinde tamamlamıştır.

Ahmet Güllü ve Vedat Örs atölyelerinde eğitim almış profesyonel bir ressamdır. Halen Resul Aytemür’ün atölyesinde eğitimine devam etmektedir. Günümüze kadar 8 kişisel sergi açmış; birisi Paris’te, 4 karma sergiye katılmıştır.

Yaşam enerjisini eşinden, kızından, kedilerinden, yogadan ve doğada yaptığı yürüyüşlerden alır. Son olarak 2018 yazında Kaçkar Dağları zirvesine tırmanarak kendi kişisel tarihinde bir hayalini daha gerçekleştirmiştir.

Dr. Banu Taşcı Fresko - Yazarın kitapları

Kapat