Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
Meryl Comer

Ödüllü 30 yıllık deneyimli muhabir, yapımcı ve talk show sunucusu Meryl Comer, Geoffrey Beene Vakfı Alzheimer Girişimi’nin CEO’su ve Başkanı’dır.

Comer, tüm ülkede seyredilen bir tartışma programı olan It’s Your Business ile birlikte kamu politikası ile ilişkili, iş dünyası haberleri alanında uzmanlaşan, 1980’lerdeki ilk TV kadın habercilerinden biridir. Aynı zamanda, ESPN’de Nation’s Business Today isimli programın altı yıl boyunca sunucularından biri oldu ve Metromedia için saat on haberlerini birlikte sundu.

Shirver Profile in Dignity Award’ı 2005’te ve Proxmire Award’ı 2007’de kazanan Comer, Kongre önünde tanıklık yaptı, 2008’de Alzheimer’s Study Group’a ve National Board of Alzheimer’s Derneği’ne iki dönem hizmet etti. USAgainstAlzheimer’s’ın kurucu üyesidir ve Women Against Alzheimer’s Network’ün kurucularındandır.

Comer 2012’de, kablosuz bilişsel izleme ve optimal beyin sağlığıyla ilgili faaliyet gösteren kâr amacı gütmeyen bir birlik olan “The 21st Century BrainTrust™”ın kuruluş sürecine öncülük etti.

Comer, erken başlangıçlı Alzheimer hastası olan kocasına ve geç dönem bunamalı annesine geçtiğimiz 19 yıl boyunca evde baktı. Hikâyesi, The Washingtonian’da ve More dergisinde yer aldı ve PBS NewsHour ve Terry Moran ile birlikte ABC Nightline’da yayındı.

Kitabı Bizim Alzheimer Hikâyemiz’in gelirinin yüzde yüzü Alzheimer araştırmalarını destekleyecektir.

Meryl Comer - Yazarın kitapları

Kapat