Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
Yinon Muallem

Müzisyen, besteci, eğitmen ve yazar Yinon Muallem 1968 yılında İsrail’de Irak kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Müzik hayatına önce vurmalı çalgılarla başladı. Latin müziğinin ardından Ortadoğu müziğine merak saldı. Ud çalmayı öğrenmek için 2000 yılında İstanbul’a geldi. Daha sonra bir konser teklifi üzerine 2002 yılında tekrar gelip, yerleştiği İstanbul’da bir dönem İsrail Kültür Ataşesi olarak da görev yaptı.

Tüm dünyadan çok değerli sanatçılarla yürüttüğü müzik projelerinin yanında İsrail’de iki kitabı yayımlandı: İstanbul-Tel Aviv ve Deep Inside a Broken Violin.

Şimdiye kadar çoğu bestenin kendisine ait olduğu 10 müzik albümü çıkmıştır. Müzik ve yazarlığın yarattıkları sinerji ile sanatına kattığı zenginlik ve derinlik eserlerinde açıkça görülmektedir. Muallem, aralarında Kudsi Erguner, Erkan Oğur, Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan, Derya Türkan, Tuluğ Tırpan, Elif Çağlar, Ömer Faruk Tekbilek, Ross Daly, Areti Ketime, Mor Karbasi’nin de olduğu pek çok müzisyenle birlikte çalışmıştır. Kurucusu olduğu TaKiDum trio grubunun diğer iki üyesi Hakan Gürbüz ve İsmail Altunbaş ile hâlen konserler vermektedir.

İstanbul’a yerleştiğinde tanıştığı eşi ve iki çocuğuyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Yinon Muallem - Yazarın kitapları

Kapat